Çağrı Merkezi
+90 370 424 16 30
+90 370 412 29 01
E-Posta
tso@karabuktso.org.tr

Aile Şirketleri Yönetimi Danışmanlığı

Hem ülkemizde hem de dünyada ekonominin en temel taşlarını aile şirketleri oluşturmaktadır. Dünyaya baktığımızda milyarderler listelerinin %40’ı aile şirketleridir. Ayrıca Dünyanın en zengin 10 şirketinin 7’si yine aile şirketidir. Ülkemizdeki aile şirketlerinden bazıları da Avrupa’da ilk 100’de yer almaktadırlar. Bu kadar dinamik ve değişen dünyaya ayak uydurmak zorunda kalan aile şirketlerinin kendi içlerinde de kurumsallaşma zorunlulukları vardır. Nitekim birinci kuşağın kurduğu aile şirketlerinden sadece %3’ü 3. Kuşağa kadar devam edebiliyor. Bu rakamın oluşmasında tabi ki sadece kurumsallaşamama yoktur, ancak en önemli sebebi kurumsal alt yapıya sahip olamamalarıdır.

Kişilerin şahsi başarıları üzerine değil, aile şirketindeki her bir bireyin başarısı üzerine kurulmasıdır bu strateji. Bundan dolayı da süreci sancılı ve uzun olmaktadır.

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Danışmanlık Birimi olarak aile şirketi olan üyelerimize bu yönde çalışmalar yaparak iyileştirme ve yönlendirme sağlıyoruz. Bu süreçte üyelerimize ;

  • Aile şirketi nedir ?
  • Aile Anayasasının önemi
  • Aile şirketlerinin güçlü ve güçsüz noktalarının neler olduğu
  • Kurumsallaşmanın önemi ile ilgili gerekli danışmanlık ve eğitimleri ücretsiz sunmaktayız.

 

Detaylı bilgi almak için danışmanlık birimizden destek alabilirsiniz.

Sohbet Başlat
1
Merhaba, yardımcı olabilir miyiz?