GELECEĞİ YAZAN KADINLAR PROJE LANSMANI GERÇEKLEŞTİ

TOBB, Turkcell ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu işbirliğiyle gerçekleştirilen “Geleceği Yazan Kadınlar” proje lansmanı Sayın Emine Erdoğan'ın büyük desteğiyle yola devam ediyor. Türkiye ekonomisine sağlayacağı katkıyla öne çıkan projenin yeni dönem tanıtımı, Emine Erdoğan'ın ev sahipliğinde, 27.11.2018 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Lansmana Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça, Karabük Ticaret ve Sanayi Odasını temsilen Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı ve beraberindeki heyet katıldı.
Geleceği Yazan Kadınlar Projesi’nin; Turkcell, TOBB ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu iş birliğiyle kadınları yazılım konusunda eğitmek, kadınların istihdam kapasitesini ve girişimciliğini artırmak amacıyla geliştirildiği vurgulandı. Proje, katılımcıların mobil uygulamalar geliştirmelerine de destek olmayı hedeflemektedir.
Daha önce 18 ilde düzenlenen uygulama yazılımı geliştirme eğitimlerine yaklaşık bin 500 kadın katılmış olup eğitimler sonunda 200’de fazla proje geliştirilmişti. Finale kalan 10 proje içine Karabük ‘Yubiva’ projesi ile finalde Türkiye üçüncüsü olmuştu. Ayşe Nur Zengin, Evin Keleş ve Meryem Sena Kılıç’ın birlikte geliştirdikleri Yubiva adlı proje, 6-12 yaş aralığındaki işitme engelli çocuklara oyun kartları ve artırılmış gerçeklik kullanılarak işaret dili eğitimi veriyor.

28.11.2018 - 10:01:31 | Karabük Ticaret ve Sanayi OdasıBaşkanın Mesajı

Tarihe baktığımızda dünyayı etkileyen başlıca dönüşümlerin evvela iktisadi sahada gerçekleştiğini fark ederiz.Bu dönüşümleri başarıyla tamamlayan ülkeler, bugün gelişmiş devletler olarak adlandırılmaktadır.Dolayısıyla ülkeler arası ekonomik gelişmişlik derecelerini belirleyen en önemli unsur ülkeler arası rekabettir.
Alış Satış
Dolar 5,7630 5,7734
Euro 6,5476 6,5594