KADINLAR GELECEĞİ YAZIYOR PROJESİ'NİN İLK ETABI GERÇEKLEŞTİ

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ve Turkcell işbirliğinde başlatılan Geleceği Yazan Kadınlar Projesi eğitimi ilk etabı 10-11.06.2017 tarihinde Karabük Ticaret ve Sanayi Odası organizasyonda Karabük Öğretmenevinde gerçekleşti.Projenin amacı kadınların yazılım konusunda eğiterek, mobil uygulamalar geliştirmelerine destek olmak, aynı zamanda kadınların bu alanlardaki istihdam kapasitesini ve girişimciliğini artırmaktır. 
Geleceğe Yazan Kadınlar Projesi kapsamında; Adana, Ankara, Aydın, Antalya, Denizli, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon ve Van illerini kapsamaktadır. Turkcell tarafından ücretsiz olarak eğitimler verilmekte bu eğitim programı 3 hafta sürecektir.
TOBB Kadın Girişimciler İcra Komitesi Başkanı Nuray Alpboğa yaptığı konuşmada; 15 pilot il içerisinde Karabük ili normalde yoktu. Sizlerin gayretleriyle bu eğitimİ burada gerçekleştirmenin sevincini yaşıyoruz. Sizler bu eğitimi kendi çabanızla gerçekleştirdiniz. 59 bayan arkadaşımız müracaat etti.Bizim için sevindirici ve ilimiz içinde aynı zamanda büyük başarıdır.Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği bu eğitimlerle büyük imzalar atmaya başladı.Türkiye genelinde 1400 bayan arkadaşımız eğitim almaktadır. Mobil yazılım öğrenen kadınlar, hem istihdam ve girişimcilik imkanına sahip olarak kendi geleceklerini yazacak, hem de ülkenin geleceğine katkıda bulunacaktır.Sizler de ilerde meslek hayatına atıldığınız zaman yaşadığınız illerde bir çok kadın projelerle karşı karşıya kalacaksınız bunların dışında kalmayın.Geleceği yazan Kadınlar Projesi ile Turkcell katkılarıyla çok güzel bir yol alacaksınız.İnşallah ilerleyen dönemlerde de mutlaka proje eğitimleri ile alakalı kendinizi geliştirmeye çalışın artık proje dünyasındayız.Yapılacak işleri projelendirmek gerekiyor, kendi bünyenize katmak gerekmekte olup hepinize başarılar diliyorum dedi.

12.06.2017 - 10:04:06 | Karabük Ticaret ve Sanayi Odası

Ticaret Odası Başkanlığı makamı önce sorumluluk ve daha sonra büyük bir gayret ve vizyon anlayışını zorunlu kılan son derece önemli bir konumdur. Bunun bilincinde ve gelişen her türlü konjönktürel şartların farkındayız.

 
Alış Satış
Dolar 4,0964 4,1038
Euro 5,0665 5,0756Google Arama
Sitemde Arama
KTSO Tüm Haberler KTSO Video Galeri KTSO Basın Videolar Karabuk OSB