ÖZBEKİSTAN CUMHURİYETİ ANKARA BÜYÜKELÇİSİ KTSO ZİYARETİ

Özbekistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi UlfatKadyrov,Ekonomi ve Ticaret Müşteşarı Uchkun H.Khusanov, Siyasi Müsteşar Shukhratjon M.Yıgıtalıev 11.05.2017 tarihinde Karabük Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.
Özbekistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Sayın Kadyrov yaptığı açıklamada özetle şunları söylemiştir: Kardeş Türk halkı ile her daim iyi ilişkiler kurmaktan ve var olan ilişkileri üst düzeye çıkarmaktan her daim hoşnut oluruz. Özbekistan’ın kapıları sonuna kadar sizlere açıktır. Türk iş adamlarını ülkemizde görmekten onların tecrübelerinden istifade etmekten memnuniyet duyarız. Türkiye, Özbekistan’ın geleneksel ve önemli ticari ortaklarından biridir. 2016 yılında karşılıklı ticaret hacmi 1,2 milyar dolar olmuştur. Bu yıl içerisinde ticaret hacminde büyüme beklenmektedir. Bu çerçevede Özbekistan’da önümüzde günlerde iş formu toplantısını yapılacaktır.Bu önemli toplantıya iş adamları olarak hepinizi davet ediyorum dedi.”
Yönetim Kurulu Başkan Vekili Fatih Çapraz ise yaptığı konuşmada, Yönetim Kurulu olarak ziyaretten oldukça memnun olduklarını ifade etti. “Karabük ekonomisi ağırlık olarak demir çelik sektörüne dayalıdır. Bunun yanı sıra tekstil, orman ürünleri ve mobilya önemli iş kolları arasında yer almaktadır.Ürün çeşitliliğini artırmak  adına Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri Organize Sanayi Bölgesi projesini hayata geçirmek üzere çaba harcıyoruz. Bizler de Karabük’e yatırım yapmak için Özbek iş adamlarını Karabük’e davet ediyoruz dedi.”

11.05.2017 - 17:19:27 | Karabük Ticaret ve Sanayi Odası

Ticaret Odası Başkanlığı makamı önce sorumluluk ve daha sonra büyük bir gayret ve vizyon anlayışını zorunlu kılan son derece önemli bir konumdur. Bunun bilincinde ve gelişen her türlü konjönktürel şartların farkındayız.

 
Alış Satış
Dolar 4,0964 4,1038
Euro 5,0665 5,0756Google Arama
Sitemde Arama
KTSO Tüm Haberler KTSO Video Galeri KTSO Basın Videolar Karabuk OSB