GİRİŞİMCİLERE KOSGEB’DEN YENİ KREDİ PROGRAMI

KOSGEB’in Girişimcilik Destek Programlarından Yararlanan ve ya Yararlanmayı Planlayan Girişimcilere, 50.000 TL’ye Kadar Yeni Kredi Programı Başlatılıyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Yaptığı Açıklamada ‘’İlk Defa Uygulanacak Bu Mekanizmayla, 50 Bin Liraya Kadar Alınan Kredinin 10 Puanlık Finansman Maliyetini KOSGEB Karşılayacak." dedi.

 

Programdan Yararlanmak İsteyen Girişimcinin Genç, Kadın, Engelli, Gazi veya Şehit Yakını Olması Durumunda 50 Bin Liralık Limit 70 Bin Liraya Çıkacak. Kredinin Teminatını İse Kredi Garanti Fonu Verecektir. Girişimciler Sadece Anapara ve Çok Cüzi Miktarda Bir Faiz Ödemesi Yapmış Olacaktır. KOSGEB’in Anlaşmalı Olduğu 10 Bankadan Kredi Kullanılabilecektir. KOSGEB Desteği İle İşini Kurmuş Faal İşletmeler, İşletme Kredisi ve ya Makine Teçhizat Kredisi Alabilecekler. 12 Aylık Vade Süresince Sadece Anapara ve 3.75 Puanlık Faiz Ödemesi Yapacak Olan Girişimciler, 3 Yıl İçerisinde Limitlerini Geçmeden Bu Destekten Yararlanabilecek.

13.11.2019 - 23:08:02 | Karabük Ticaret ve Sanayi Odası


 

Başkanın Mesajı

Tarihe baktığımızda dünyayı etkileyen başlıca dönüşümlerin evvela iktisadi sahada gerçekleştiğini fark ederiz.Bu dönüşümleri başarıyla tamamlayan ülkeler, bugün gelişmiş devletler olarak adlandırılmaktadır.Dolayısıyla ülkeler arası ekonomik gelişmişlik derecelerini belirleyen en önemli unsur ülkeler arası rekabettir.
Alış Satış
Dolar 5,8344 5,8449
Euro 6,4993 6,5110