BAKKA 2019 YILI MAYIS AYI TOPLANTISI YAPILDI

Filyos Limanı Altyapı İnşaatı Şantiyesi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya BAKKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Vali Fuat Gürel, Bartın Valisi Sinan Güner, Bartın Belediye Bakanı Cemal Akın, Karabük İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Yıldırım, Bartın İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Zonguldak TSO Başkanı Metin Demir, Karabük TSO Başkanı Mehmet Mescier, BAKKA Genel Sekreter Vekili Elif Acar ve ajans personelleri katıldı.

Toplantının ilk oturumunda ajans gündem maddeleri görüşüldü. İkinci oturumuna Zonguldak Rektörü Mustafa Çufalı, Karabük Rektör Yardımcısı Mustafa Yaşar ve Bartın Rektörü Orhan Uzun, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 13. Bölge Müdürü Erdem Öncebe, Filyos Liman İnşaatı Proje Müdürü Melih Korukluoğlu, Filyos Serbest Bölgesine yatırım yapacak olan TOSYALI Holding A.Ş.’nin Ankara Temsilcisi Erdem Dokur katılım sağladı. Liman inşaatı projesi ile ilgili bilgilendirmelerden sonra Bartın Üniversitesi Rektörü Orhan Uzun Filyos Projesi ve projeksiyonları kapsamında sunum yaptı. Ardından Filyos Limanı şantiyesinde incelemelerde bulunuldu.Başkanın Mesajı

Tarihe baktığımızda dünyayı etkileyen başlıca dönüşümlerin evvela iktisadi sahada gerçekleştiğini fark ederiz.Bu dönüşümleri başarıyla tamamlayan ülkeler, bugün gelişmiş devletler olarak adlandırılmaktadır.Dolayısıyla ülkeler arası ekonomik gelişmişlik derecelerini belirleyen en önemli unsur ülkeler arası rekabettir.
Alış Satış
Dolar 5,6316 5,6417
Euro 6,3340 6,3454