KARABÜK TSO ÜYELERİ WIN EURASIA 2019 FUARINA KATILDI

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu'nun aldığı karar gereğince meslek komiteleri ve meslek gruplarının etkinlikleri desteklenmektedir. 2. Meslek grubumuzun (imalatçı firmalar) talebi doğrultusunda TÜYAP Kongre ve Fuar merkezinde 14-17 Mart 2019 tarihlerinde düzenlenen WIN EURASIA 2019 fuarına 21 kişinin katılımıyla 14-15 Mart 2019 tarihlerinde gerçekleşmiştir.

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası'nın organizasyonuyla üyelerimiz Türkiye'nin en büyük uluslararası fuarlarından WIN EURASIA 2019' a katıldı. 22 ülkeden 2 bine yakın firmanın katıldığı fuarı gezen firma temsilcileri, sektörlerindeki yenilikleri yakından görme fırsatı elde ederken, endüstri 4.0 uygulamalarını da inceledi.

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası, şehrin ticaret hacmini artırmak için gerçekleştirdiği fuar inceleme gezisi organizasyonlarına bir yenisini daha ekledi. Bu bağlamda 6 fuarın tek çatı altında birleştirildiği WIN EURASIA 2019 Fuarı'na inceleme gezisi düzenledi. Uluslararası Sac İşleme, Metal Kesme ve Şekillendirme Teknolojileri Fuarı, Uluslararası Yüzey İşleme Teknolojileri Fuarı, Uluslararası Birleştirme, Kaynak ve Kesme Teknolojileri Fuarı, Uluslararası Enerji, Elektrik ve Elektronik Teknolojileri Fuarı, Entegre Otomasyon ve Hareketli Sürücü Sistemleri Fuarı, Uluslararası Taşıma, Depolama, İstifleme, İç Lojistik ve Lojistik Fuarı incelemelerde bulunan heyet, sektörlerindeki yenilikleri yakından görürken, endüstri 4.0 odaklı yeni uygulamaları inceme fırsatı elde etti. Fuarların yurtiçi ve yurtdışı tanıtımlar neticesinde, yerli ve yabancı iş adamlarının profesyonel anlamda katılımcılar ile bağlantılar kurmasını sağlayarak, bölge ekonomisine katkıda bulunacaktır.Başkanın Mesajı

Tarihe baktığımızda dünyayı etkileyen başlıca dönüşümlerin evvela iktisadi sahada gerçekleştiğini fark ederiz.Bu dönüşümleri başarıyla tamamlayan ülkeler, bugün gelişmiş devletler olarak adlandırılmaktadır.Dolayısıyla ülkeler arası ekonomik gelişmişlik derecelerini belirleyen en önemli unsur ülkeler arası rekabettir.
Alış Satış
Dolar 5,6316 5,6417
Euro 6,3340 6,3454