BÖLGESEL PAYLAŞIM TOPLANTISI YAPILDI

Batı Karadeniz Bölgesinde(TR81) faaliyette bulunan Ticaret ve Sanayi Odalarının Genel Sekreter ve Akreditasyon Sorumlularının katıldığı ‘’TR81 Bölgesi Ticaret ve Sanayi Odaları Paylaşım Toplantısı’’ 13.03.2019 tarihinde Zonguldak TSO ev sahipliğinde Dedeman Otel’de gerçekleşti.

Toplantı gündeminde; TUİK Zonguldak Bölge Müdürü Ercan Çelik, TUİK verilerinin sistemden alınması, değerlendirilmesi, il ve bölge verilerinin dağıtımı, sınıflandırılması konularına değindi.

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı yetkilisi Mustafa Ayhan İnanır, ajans hibe destek programları ve 2019 yılı Teknik Destek Programı konularında açıklamalarda bulundu.

Toplantıda ayrıca ‘’İstihdam Seferberliği 2019’’kapsamında odaların yapmış olduğu çalışmalar görüşüldü.

Oda Genel Sekreterlerinin ve Akreditasyon Sorumlularının TOBB Akreditasyon Sistemi iyi uygulamaları ve projeleri istişare edildi.

TR81 Bölge Odaları Toplantısında Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Cem Biçen, Planlama Koordinasyon ve Akreditasyon Müdürü Pelin Er, Eğitim ve Proje Uzmanı Yıldız Uzunlar temsil etmiştir.Başkanın Mesajı

Tarihe baktığımızda dünyayı etkileyen başlıca dönüşümlerin evvela iktisadi sahada gerçekleştiğini fark ederiz.Bu dönüşümleri başarıyla tamamlayan ülkeler, bugün gelişmiş devletler olarak adlandırılmaktadır.Dolayısıyla ülkeler arası ekonomik gelişmişlik derecelerini belirleyen en önemli unsur ülkeler arası rekabettir.
Alış Satış
Dolar 5,6316 5,6417
Euro 6,3340 6,3454