BAŞKAN MESCİER’İN ‘’İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ’’ MESAJI

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mescier, İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü mesajı yayımladı.

Başkan Mescier mesajında;

‘’Aziz Milletimizin vatan sevgisi, hürriyet ve bağımsızlık karakterinin en zorlu mücadelesini verdiği İstiklal Savaşı’nın kazanıldığı şartların tarif ve yerini bulduğu “İstiklal Marşı”nın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabulünün 98. yıl dönümünü milletçe gönül birliği içinde kutluyoruz.

“Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un muhteşem dizeleriyle kaleme aldığı ve 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından kabul edilen İstiklal Marşı, sonsuza kadar Türkiye’nin milli düsturu, milli duruşu ve milli marşı olmuştur. Bizi millet kılan vazgeçilmez değerlerimizin en güzel ifadesi olan İstiklal Marşı, ilelebet yurdumuzun dört bir yanında yankılanacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle;  Ülkemizin milli marşı ve milli düsturu olan İstiklâl Marşı’mızın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabulünün 98.yıldönümünü canı gönülden kutluyor, Milli Mücadelenin Büyük Önderi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ve bütün milli mücadele kahramanlarımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyorum’’dedi.Başkanın Mesajı

Tarihe baktığımızda dünyayı etkileyen başlıca dönüşümlerin evvela iktisadi sahada gerçekleştiğini fark ederiz.Bu dönüşümleri başarıyla tamamlayan ülkeler, bugün gelişmiş devletler olarak adlandırılmaktadır.Dolayısıyla ülkeler arası ekonomik gelişmişlik derecelerini belirleyen en önemli unsur ülkeler arası rekabettir.
Alış Satış
Dolar 5,7478 5,7581
Euro 6,3723 6,3838